SK | EN
Miroslav Stoch powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

Prvý tréning pod Mourinhom!

Prvý tréning pod Mourinhom!

16.11.2006

Neuveriteľné, ako si v londýnskej Chelsei počína najlepší strelec Akadémie Miroslav Stoch. V stredu pri raňajkách v tréningovom centre mu tréner rezervy takmer vyrazil dych: "Dnes netrénuješ s juniorkou, ale s A mužstvom!" Čo na to Miňo?
Football Service Agency
"Prekvapilo ma to. Keď sa takú informáciu dozviete pri pokojnom raňajkovaní a anglických toastoch, nenechá vás to len tak," snažil sa aspoň jemne opísať svoje pocity. "Cítil som trému, veď spomínaný tréning mal byť o necelú pol hodinu. Začalo to o pol jedenástej, našťastie, z Akadémie sme tam šli traja, takže to bolo v pohode," usmial sa. "Tu v Anglicku to berú normálne, keď niekto z mladých ide trénovať s mužmi. Bežná prax," vysvetlil.
Nakoľko vo svete bol v tom čase asociačný termín na prípravné a kvalifikačné zápasy, väčšina hviezd na tréningu chýbala. "Napriek tomu som však trénoval so Ševčenkom, Geremim, Diarrom, Mikelom či brankármi Hilariom, Cudicinim a Hedmanom." Zaujímalo nás, ako vyzerá tréning pod jedným z najlepších odborníkov na svete - Jose Mourinhom. "Bolo to veľmi zaujímavé, avšak podobné dorasteneckým dávkam. Najprv bago, potom nácvik streľby, rôzne hry, futbal na malé brány, až to vyvrcholilo klasickým tréningovým zápasom. Tréning viedli asistenti, hlavný kouč vlastne na všetko dohliadal, sem-tam odbehol a povzbudzoval nás."
Cez víkend prídu za Miňom rodičia, ktorých bude sprevádzať hráčov agent. Stochovci by mali v Londýne pobudnúť do nedele, kedy sa ich cesty opäť rozdelia. "Maly Miňo," ako sa už Stocha naučili prezývať aj spolubývajúci, príde do Nitry v polovičke decembra - na svadbu svojej sestry Mirky!
Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Kmeťkova 16, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.

Zápasy

1 Jul 2020
Superleague
0:2
Miroslav Stoch: 73 '
4 Jul 2020
Superleague
2:2
Miroslav Stoch: 61 '
8 Jul 2020
Superleague
0:0
Miroslav Stoch: 61 '
12 Jul 2020
Superleague
0:1
Miroslav Stoch: 71 '
3 Oct 2021
Česká liga
0:2
Miroslav Stoch: 75 '
16 Oct 2021
Česká liga
3:1
Miroslav Stoch: 70 '
Gól Gól, Žltá karta Žltá karta
Miroslav Stoch

Miroslav Stoch

Dátum narodenia 19.10.1989
Výška 168 cm
Váha 64 kg
Herný post krídelník
Aktuálny klub
  Úplny profil hráča »

Najnovšie video

Miroslav Stoch - Gól do siete Slavie Praha