Miroslav Stoch powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

Pri dvoch prehrách dva góly

Autor: mai, sportnetwork.com, 05.11.2006

Po deväťzápasovej sérii víťazstiev akoby dochádzal Akadémii dych, pretože posledné dva zápasy (v Crystal Palace a doma s Ipswichom Town) jej futbalisti prehrali tesne o gól. Nás teší, že Miňo sa v oboch prípadoch zapísal do streleckej listiny, čo len potvrdzuje jeho výbornú formu, ktorú si v Londýne nevedia vynachváliť.

Najprv prišla prehra v Crystal Palace, kde po necelých pätnástich minútach viedla Akadémia už 2:0, no zápas nedokázala doviesť ani len do remízového konca. "Prvú polhodinu sme hrali dobre, Crystal Palace sme dostali pod tlak a strelili dva pekné góly," povedal tréner Ruud Kaiser. Jednogólové vedenie potvrdil svojím šiestym gólom v sezóne práve Miňo, ktorý dostal od spoluhráča pekný pas na pravú stranu a loptu pohotovo usmernil k tyči. "Bolo to tak jednoduché," pochvaľoval si tréner túto pohľadnú akciu. "Mali sme niekoľko šancí na 3:0, no nedokázali sme ich premeniť. Podľa plodnej štvrťhodiny to mohlo vyzerať, že zápas sa skončí sedem alebo osem nula. Hráči si mysleli, že je rozhodnuté, no šesť minút pred koncom domáci strelili kontaktný gól. Zrazu bolo 2:1. Po obrátke sme doplatili na hrubé chyby v defenzíve, ktoré nás položili a súper sa dostal do vedenia," zosumarizoval stretnutie hlavný tréner Akadémie. Nepomohol ani vyrovnávajúci gól na 3:3, ktorý Stoch pripravil ako na podnose spoluhráčovi Cummingsovi. Hneď na to totiž domáci rozhodli o osude stretnutia.

Nasledoval domáci zápas s Ipswichom, ktorý sa začal odvíjať podľa predstáv. "Polčas sme vyhrali 1:0 vďaka premenenej jedenástke. Na penalty som od začiatku súťaže určený ja, navyše aj samotný faul bol na mňa, nuž som si postavil loptu na biely bod. Prvýkrát, odkedy som v Anglicku. Brankára som prekonal v štýle Panenku," usmial sa Miňo. Po obrátke však jeho mužstvo o tesný náskok prišlo, ba čo viac, inkasovalo aj druhýkrát a šokujúco prehralo. "Na domácom ihrisku musíme vyhrávať. Dostali sme nešťastné góly, pri prvom si jeden zo spoluhráčov zrazil center do vlastnej brány a aj druhú šancu sme im doslova darovali. Verím, že sa z toho poučíme a opäť začneme vyhrávať," povedal Miňo, ktorého Chelsea má z jedenástich zápasov na konte deväť víťazstiev a dve prehry.

Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Kmeťkova 16, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.