SK | EN
Miroslav Stoch powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

Stoch dohrá sezónu v Lubine

Stoch dohrá sezónu v Lubine

Autor: FSA, 02.02.2021

Miroslav Stoch sa dohodol na spolupráci s poľským prvoligovým klubom Zaglebie Lubin.

Football Service Agency

Aktuálna situácia vo svete a hlad po súťažných zápasoch sa do najväčšej miery podpísali pod Miňove rozhodnutie ohľadom svojho najbližšieho pôsobiska. Spomedzi mnohých záujemcov z viacerých krajín sa rozhodol akceptovať ponuku z poľského Zaglebie Lubin, kde sa túži dostať znovu do formy.

"Futbal mi už veľmi chýbal. V Zaglebí pôsobia slovenskí tréneri i manažment a po zvážení situácie som dospel k rozhodnutiu, že si môžeme vzájomne pomôcť. Dohodli sme sa na spolupráci do konca sezóny s tým, že všetko zostáva otvorené. Verím, že svojimi výkonmi pomôžem Lubinu k dobrým výsledkom," povedal Miňo Stoch, ktorý to do 75-tisícového mesta z Dolnosliezskeho vojvodstva má zo svojho pražského domova necelých 300 kilometrov.

Prvé dojmy zo Zaglebie mal len tie najlepšie. "Našiel som tu skvelé zázemie. Všetko je koncentrované na jednom mieste, tréningové centrum vyzerá veľmi dobre, je na ňom veľa ihrísk a kompletné vybavenie. Štadión mi trochu pripomína pražský Eden. Dúfam, že aj na ňom zažijeme čo najviac radosti, aj keď bez divákov je to trochu iné. S tým však nič nenarobíme. Chcem sa čo najskôr dostať do optimálnej formy a pomôcť mužstvu. Poľská liga je pre mňa nová výzva, od prvého dňa som si všimol, že záujem o futbal je tu obrovský. Teším sa už na zápasy," dodal Miňo, ktorý si v novom pôsobisku vybral číslo dresu 39.

Športový manažér Zaglebia Ľubomír Guldan vidí angažovanie Miňa aj v širšom kontexte. "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť na spolupráci. Hráč s takým CV a úspechmi bude prínosom nielen pre nás, ale aj pre celú poľskú Ekstraklasu. Tešíme sa na spoluprácu," povedal bývalý Miňov spoluhráč z reprezentačného tímu Slovenska.

Matej Ivan z Football Service Agency priznal, že agentúra viedla rokovania aj vo vzdialenejších destináciách. Po Miňovej dlhšej odmlke od futbalu však zo športového hľadiska bolo najdôležitejšie čo najskôr začať hrať.

"Záujem o Miňa bol ako vždy z viacerých klubov. Spoločne sme zvažovali všetky okolnosti, a keď sa ozvalo Zaglebie s podobnou predstavou ako mal hráč, dohodli sme sa prakticky okamžite. Zmluva znie do konca prebiehajúcej sezóny bez opcie," povedal Matej Ivan.

Do konca poľskej Ekstraklasy zostáva 15 kôl a Lubin pôsobí aj v poľskom pohári. Ak prejde cez treťoligistu z Chojniczanky, dostane sa medzi osmičku najlepších.

Miňovi želáme na novom pôsobisku veľa šťastia.

Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Kmeťkova 16, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.

Zápasy

1 Jul 2020
Superleague
0:2
Miroslav Stoch: 73 '
4 Jul 2020
Superleague
2:2
Miroslav Stoch: 61 '
8 Jul 2020
Superleague
0:0
Miroslav Stoch: 61 '
12 Jul 2020
Superleague
0:1
Miroslav Stoch: 71 '
3 Oct 2021
Česká liga
0:2
Miroslav Stoch: 75 '
16 Oct 2021
Česká liga
3:1
Miroslav Stoch: 70 '
Gól Gól, Žltá karta Žltá karta
Miroslav Stoch

Miroslav Stoch

Dátum narodenia 19.10.1989
Výška 168 cm
Váha 64 kg
Herný post krídelník
Aktuálny klub
  Úplny profil hráča »

Najnovšie video

Miroslav Stoch - Gól do siete Slavie Praha