SK | EN
Miroslav Stoch powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

Miňo Stoch prestúpil do PAOK Solún

Miňo Stoch prestúpil do PAOK Solún

Autor: FSA, 30.06.2019

Po dvoch mimoriadne úspešných rokoch v Slavii Praha bude Miňo pôsobiť v tíme grécko majstra.

Spečatené. V nedeľu popoludní sa dotiahli všetky náležitosti, súvisiace s prestupom slovenského reprezentanta Miroslava Stocha do PAOK-u Solún. Do tímu, kde pred piatimi rokmi hosťoval z tureckého Fenerbahce Istanbul so slušnou bilanciou 48 odohratých zápasov, desiatich gólov a desiatich asistencií.

"Som šťastný, že oddnes som súčasťou PAOK-u," neskrýval Miňo bezprostredné pocity po podpise novej zmluvy. "Neprichádzam do úplne neznámeho prostredia, keďže som tu už jeden rok pôsobil. Keď prišla táto ponuka z PAOK-u, ihneď som si spomenul, že vtedy sme síce boli kúsok od trofejí, no nakoniec sme nezískali ani jednu. Je pre mňa veľkou motiváciou to napraviť," povedal Miňo Stoch, ktorý sa hneď na začiatku rozhovoru vrátil k Slavii Praha, s ktorou dokázal veľké veci.

"V Slavii som zažil dva krásne roky, kedy sa nám mimoriadne darilo, veď sme dvakrát vyhrali pohár, raz ligu, úspešne sme ťažili v pohárovej Európe. Zostávajú mi len tie najlepšie spomienky, na klub, na fanúšikov a na nezameniteľnú atmosféru, za čo by som sa aj touto formou chcel všetkým poďakovať. Už keď som prichádzal do Slavie, tak som sa vyjadril, že v budúcnosti by som si ešte rád vyskúšal ďalšie zahraničné angažmán. A teraz prišiel ten čas," povedal Miňo Stoch, jeden z najproduktívnejších hráčov Slavie a zároveň miláčik publika. "Užíval som si podporu z hľadiska a aj vďaka tomu budem Slavii naďalej veľmi fandiť."

Miňo prichádza do Solúna do približne rovnakej situácie, akú zažil v Česku. "PAOK takisto vyhral double a po dlhej dobe titul majstra. Je tu rovnaká výzva v podobe Ligy Majstrov, čo je špeciálnou motiváciou, pretože by som si rád zahral skupinovú fázu. Pevne verím, že obhájime pozície na domácej scéne a rovnako sa ukážeme aj v pohárovej Európe," povedal na margo svojich i tímových ambícií.

"Už sa neviem dočkať začiatku ligy a na tú atmosféru, ktorú si doteraz vybavujem predovšetkým zo zápasov derby," zakončil Miňo, ktorého pri podpise zmluvy v Solúne sprevádzal jeho dlhoročný agent Milan Lednický.

"Zo začiatku to nebolo jednoduché, pretože Slavia sa nechcela vzdať Miňových služieb. Keď však prišlo k dohode medzi klubmi a Miňo sa jednoznačne vyjadril, že do PAOK-u chce ísť, pristúpili sme k rokovaniam o jeho zmluve. Tú sme napokon uzavreli na dva roky s ročnou opciou," povedal Lednický, riaditeľ Football Service Agency.

A ako staronový klub predstavil svoju novú posilu, si môžete pozrieť na tomto videu.

Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Mostná 60, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.

Zápasy

24 Jun 2020
Greek Cup
2:0
Miroslav Stoch: 74 '
28 Jun 2020
Superleague
0:2
Miroslav Stoch: 85 '
goal assist
1 Jul 2020
Superleague
0:2
Miroslav Stoch: 73 '
4 Jul 2020
Superleague
2:2
Miroslav Stoch: 61 '
8 Jul 2020
Superleague
0:0
Miroslav Stoch: 61 '
12 Jul 2020
Superleague
0:1
Miroslav Stoch: 71 '
Miroslav Stoch

Miroslav Stoch

Dátum narodenia 19.10.1989
Výška 168 cm
Váha 64 kg
Herný post krídelník
Aktuálny klub PAOK FC
  Úplny profil hráča »

Najnovšie video

Miroslav Stoch - Góly proti Dukle a Libercu