SK | EN
Miroslav Stoch powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

6 zápasov - 5 gólov

6 zápasov - 5 gólov

Autor: FSA, 30.10.2018

Zostavovatelia rebríčkov najkrajších gólov dostávajú opäť zabrať. Miňo sa zaskvel dvomi gólmi do siete pražskej Dukly.

Vynikajúca forma Miňa Stocha má po nedeli ďalšie pokračovanie. V malom pražskom derby Slavia - Dukla sa slovenský futbalista prezentoval výborným výkonom a dvomi presnými zásahmi. Predovšetkým ten prvý z hranice 25 metrov sa určite dostane do gólových hitparád.

"Dostal som sa k odrazenej lopte. Protihráč bol veľmi blízko, preto som si to sekol na ľavú nohu a vyskúšal ´obaľovačku´ na vzdialenejšiu žrď. Lopta sa ešte odrazila od žrde do brány. Bol to pekný gól, mal som z neho veľkú radosť," usmial sa najlepší hráč zápasu, ktorý si evidentne užíva hernú i výsledkovú pohodu svojho mužstva.

"V kabíne vládne neuveriteľná pohoda, sme na víťaznej vlne, darí sa nám, a to je to, po čom túži každý futbalista. Moje góly sú bonusom navyše," povedal Miňo, ktorý v posledných šiestich zápasoch zaznamenal až päť presných zásahov.

Slavii sa darí na všetkých frontoch, vedie ligovú tabuľku a na postupovej pozícii je aj v skupine Európskej ligy, čo v týždni potvrdilo najtesnejšie víťazstvo v Kodani.

Z Miňovej formy má veľkú radosť aj samotný tréner Jindřich Trpišovský. "Stoch je teraz absolútne komplexný hráč. Samozrejme, všetci sú dôležití, mužstvo ho do šancí dostáva a on je potom nositeľom futbalovej kvality a rozhodujúcich momentov. Čo ho poznám, je teraz v najlepšom rozpoložení. Je nebezpečný pri zakladaní útoku i zakončení. Niekoľkokrát sa vrátil aj za Coufala, berie si loptu v pozíciách, kde by si iný netrúfol," nešetril chválou slávistický kouč na klubovom oficiálnom webe slavia.cz.

Miňo si svojimi výkonmi pýta pozvánku nového reprezentačného trénera Slovenska Pavla Hapala. "Kto ma pozná, vie, že vždy som veľmi rád reprezentoval. S novým trénerom sme si párkrát zavolali a mali by sme sa aj stretnúť. Nominácia je na ňom, ak ma povolá, určite budem rád. Bude mi cťou si znovu obliecť slovenský dres," dodal Miňo.

Slovensko sa v najbližšom asociačnom termíne stretne s Ukrajinou v Trnave a s Českom v Prahe, zhodou okolností na domácom štadióne Slavie.

FOTO: Slavia.cz

Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Mostná 60, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.

Zápasy

24 Nov 2018
Česká liga
1:3
Miroslav Stoch: full time
Gól Gól
29 Nov 2018
UEFA Europa League
2:0
Miroslav Stoch: 77 '
3 Dec 2018
Česká liga
2:3
Miroslav Stoch: full time
8 Dec 2018
Česká liga
3:2
Miroslav Stoch: full time
Gól Gól
+ assist. Man of the match!
13 Dec 2018
UEFA Europa League
2:0
Miroslav Stoch: 90 '
Gól Gól, Žltá karta Žltá karta
10 Feb 2019
Česká liga
2:0
Miroslav Stoch: 46 '
goal assist
Miroslav Stoch

Miroslav Stoch

Dátum narodenia 19.10.1989
Výška 168 cm
Váha 64 kg
Herný post krídelník
Aktuálny klub SK Slavia Praha
  Úplny profil hráča »

Najnovšie video

Miroslav Stoch - Góly proti Dukle a Libercu