SK | EN
Miroslav Stoch powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

Miňo prestúpil do Slavie Praha

Miňo prestúpil do Slavie Praha

Autor: FSA, 11.08.2017

V piatok podvečer bol spečatený prestup Miňa Stocha do tímu úradujúceho českého majstra SK Slavia Praha.

Do metropoly českej republiky prichádza Miňo s tými najväčšími ambíciami, aké si futbalista môže dávať - získať štvrtý titul v ďalšej krajine a zabojovať o účasť v skupinovej fáze Ligy Majstrov.

"Som rád, že prestup sa dotiahol a môžem byť súčasťou Slavie. Je to pre mňa veľká výzva a už sa teším na prvý zápas," povedal Miňo Stoch krátko po podpise dvojročnej zmluvy.

Slovenský futbalista hneď na svojej prvej tlačovej konferencii zdôraznil, že so Slaviou bude mať tie najvyššie ciele. "Predovšetkým chcem pomôcť Slavii k obhajobe titulu a úspešnému účinkovaniu v európskych pohároch. Je tu reálna šanca hrať Ligu majstrov, čo je pre mňa ďalšia veľká výzva, pretože v jej skupinovej fáze som ešte nehral. Z osobného hľadiska je pre mňa najdôležitejšie čo najviac hrávať, a tak pevne verím, že so spoluprácou budú spokojné obe strany," dodal Stoch.

Miňo mal ešte rok platný kontrakt vo Fenerbahce a o rokovaniach medzi klubmi viac prezradil Milan Lednický, ktorý transfer sprostredkoval.

"Miňo by pravdepodobne nemal miesto v základnej zostave Fenerbahce, a preto sme sa snažili nájsť také riešenie, aby išiel do klubu, v ktorom má šancu pravidelne hrávať. To bola naša priorita. Spomedzi viacerých záujemcov z rôznych krajín prejavil Miňo najväčší záujem o Slaviu, ktorá navyše účinkuje v európskych pohároch. Rokovania neboli jednoduché, no po dlhšom čase sa nám podarilo nájsť riešenie a turecký klub napokon umožnil Miňovi odísť. Rád by som Fenerbahce za to poďakoval," povedal Milan Lednický.

Miňa v pražskej Slavii oficiálne privítal generálny riaditeľ Slavie Martin Krob. "Mám radosť, že sa nám Miňov príchod dnes podarilo dotiahnuť. Ako viete, bola to dlhodobá práca a som rád, že s úspešným koncom, za čo patrí poďakovanie pánovi Lednickému i tureckému klubu Fenerbahce. Verím, že sa nám v krátkom čase podarí Miňa dopísať na súpisku pred kvalifikačným duelom v Lige Majstrov," povedal Krob.

Miňo odohral za Fenerbahce Istanbul, kam prestúpil v lete 2010 z Chelsey Londýn, dovedna 123 súťažných zápasov, v ktorých zaznamenal 20 gólov a 19 asistencií. S tureckým klubom získal v roku 2011 majstrovský titul a dvakrát aj primát v domácom pohári (2012, 2013). Zároveň dosiahol významný individuálny úspech, keď v drese Fenerbahce strelil najkrajší gól na svete, za čo v roku 2012 získal prestížnu FIFA Puskás Award. 

Veľa šťastia v novom klube!

Foto: idnes.cz

Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Mostná 60, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.

Zápasy

19 Nov 2018
UEFA Nations League
1:0
Miroslav Stoch: full time
24 Nov 2018
Česká liga
1:3
Miroslav Stoch: full time
Gól Gól
29 Nov 2018
UEFA Europa League
2:0
Miroslav Stoch: 77 '
3 Dec 2018
Česká liga
2:3
Miroslav Stoch: full time
8 Dec 2018
Česká liga
3:2
Miroslav Stoch: full time
Gól Gól
+ assist. Man of the match!
13 Dec 2018
UEFA Europa League
2:0
Miroslav Stoch: 90 '
Gól Gól, Žltá karta Žltá karta
Miroslav Stoch

Miroslav Stoch

Dátum narodenia 19.10.1989
Výška 168 cm
Váha 64 kg
Herný post krídelník
Aktuálny klub SK Slavia Praha
  Úplny profil hráča »

Najnovšie video

Miroslav Stoch - Góly proti Dukle a Libercu