Miroslav Stoch powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

Miňova dvojgólová vizitka

Autor: FSA, 18.08.2016

Sotva dvadsaťpäť minút stačilo Miňovi Stochovi k tomu, aby rozjasal fanúšikov Fenerbahce a výrazne priblížil svoj klub k účasti v skupinovej fáze Európskej ligy.

V domácom súboji so švajčiarskym Grasshoppersom nastúpil slovenský krídelník na ihrisko v 68. minúte, a to s cieľom zveľadiť vtedy len najtesnejšie vedenie Fenerbahce 1:0. Jeho plán mu vyšiel dokonale, už po necelých piatich minútach zvýšil nekompromisnou prízemnou strelou k pravej tyči, aby v nadstavenom čase ďalším lahôdkovým gólom do šibenice rozpútal na štadióne eufóriu. Istanbulský tím zvíťazil 3:0.

"Som nesmierne šťastný, že po dlhej dobe sa mi podarilo skórovať za Fenerbahce a ešte k tomu na domácom štadióne. Nový tréner mi doprial viac priestoru na ihrisku a som rád, že som sa aj takto odvďačil," hovorí bezpochyby muž zápasu, ktorý napriek výraznému náskoku z prvého zápasu nechce ešte hovoriť o postupe do skupinovej fázy.

"Každý vieme, že sme len v polčase. Dôležitá bude odveta vo Švajčiarsku, aj keď je jasné, že pred ňou máme výbornú východiskovú pozíciu. Cez víkend začína ligová súťaž, takže konečne začne ten pravý zápasový kolotoč," dodal Miňo, ktorý má u svojho nového trénera Dicka Advocaata povesť obávaného strelca. Keď žiaril v drese holandského Twente Enschede, koučoval Advocaat konkurenčný Alkmaar. Neskôr sa stretli aj na reprezentačnej úrovni, kedy Miňo jediným gólom rozhodol kvalifikačný duel na pôde Ruska, ktoré viedol práve holandský kouč.

"Práve tento gól z Moskvy mi dnes pripomenul, že som to trafil podobne ako teraz v nadstavenom čase," usmial sa na záver sa účastník nedávneho EURA vo Francúzsku.

Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Mostná 60, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.